Rozvody vody

Máte zájem o rozvody vody ve vašem domě nebo bytě?

Jak děláme rozvody vody

V drtivé většině rozvodů vody se jedná o rozvody v plastu PPR (pro studenou vodu řada PN16 a pro teplou vodu řada PN20). Plastové trubky se spojují polyfúzním svařováním a izolují se nálevkovou izolací z mirelonu. Izolace je důležitá jak proti tepelným ztrátám, tak proti kondenzaci a hlavně proti tepelné roztažnosti trubky. Nevýhodou plastů je právě velká tepelná roztažnost (cca 30x větší než u mědi). Výhodou je nízká cena, snadný způsob spojování. Dále se rozvody vody provádějí v mědi, která je odolnější a trvanlivější. Musí se spokovat pájením, životnost měděných rozvodů je více než 80 let.

Kompromisem zmíněných rozvodů je vícevrstvá trubka, která kombinuje jednoduchost a cenovou dostupnost plastů a železná vrstva (hliník nebo měď) zajišťuje menší roztažnost a větší odolnost rozvodů. U vytápění je hlavní výhodou kyslíková bariéra, která zabrání zavzdušňování topení. Vyšším cenovým nákladem je zde spojování, které se provádí lisováním. Navíc každý výrobce má vlastní typ lisování a spojovacích prvků.

Zavolejte nám na 720 218 622, napište nám na info@top-insta.cz, využijte náš kontaktní formulář níže, případně nám rovnou pošlete poptávku. Můžete si také prohlédnout naše konkrétní činnosti nebo fotogalerii referencí.

Napište nám

Zobrazit formulář